Pyszne dania (zupa Red Curry) prosto z Tajlandii

22 września, 2022 0 Przez mmajerski

Wyszukaj hotel i zobacz ile zaoszczędzisz dzięki tej wyszukiwarce ⤵️

Pyszne dania (zupa Red Curry) prosto z Tajlandii

W SKRÓCIE

Czym się różni potrawa curry, a zupa curry? Niby to samo, a jednak nie...

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram

Pyszne dania (zupa Red Curry) prosto z Tajlandii

Zamówiłem sobie wczoraj i dzisiaj danie “Red Curry”. Kiedy otrzymałem swoje zamówienie okazało się, że to dwie różne potrawy…

Samo Red Curry to zupa, a Red Curry jako danie z ryżem to Stir Fried Red Curry with rice: czyli ryż z sosem curry. Niby taka mała zmiana ale jak ktoś tego nie wie, to może się zdziwić, tak jak ja 😉

Wybraliśmy się dzisiaj do miejscowości Kata. Około pół godziny jazdy skuterem od Patong.

Mniejsze miasteczko ale też bardzo turystyczne, a w związku tym ceny jedzenia są droższe. Co Prawda jedliśmy przy samej plaży z pięknym widokiem, ale jednak jak mamy porównanie do Patong czy nawet samej stolicy Tajlandii, czyli Bangkoku, to trochę drogo tam jest…

Coś za coś ale jedzenie bardzo dobre. Plaża jest ładna, duża i czuć tam większy spokój.

Odwiedziliśmy też miejscowość Chalong. Na wschodzie wyspy. Widokiem plaży trochę się zawiedliśmy. Jest to bardziej wioska rybacka niż miejsce dla turystów. Co prawda wille przy plaży są piękne ale okolica raczej słaba. No chyba, że ktoś lubi takie całkiem dzikie, tajskie tereny, to wtedy może się tam spodobać. W każdym razie zobaczyć zawsze warto.

Najnowsze Wpisy

UWAGA!

Wszystkie informacje zawarte na tej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. 

Przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji na rynku kryptowalut zapoznaj się szczegółowo i zaakceptuj regulamin niniejszego serwisu.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin niniejszego portalu. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).